Yaz ayları geldiğinde, ister apartmanda ister bahçeli müstakil evde oturun, mutlaka bahçe ilaçlamaya ihtiyaç duyulur. Çünkü yeşillik ve açık alanlarda farklı haşere, böcek ve fareler yaşamaktadır. Yaz aylarının sıcak olmasından dolayı, kapı ve pencerelerin sürekli açık kalması da, böcek, haşere ve farelere davetiye çıkarmaktadır. Bu yüzden öncelikle bahçede ilaçlama yapılması gerekir.  Özellikle fareler kemirgen hayvanlar olduklarından dolayı, tehlikeli hastalıklar bulaştırabilmektedir. Evlerinizde açıkta gıda bırakmamaya ve yaz aylarında kapı ve pencerelerde sineklik kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Tüm bu tedbirlere rağmen farelerle baş edemiyorsanız, işinde uzman kişiler tarafından fare ilaçlama yaptırmalısınız. Elle ilaçlama veya fare istasyonları kurularak, farelerden kurtulmanız için farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Böcek İlaçlama Nerelerde Yapılır?

Havaların ısınmasıyla insanlar evlerden çıkarak; bağ, bahçe ve tatil köylerinde yaşamaya başlarlar. Fakat bu bölgeler böcek ve haşerelerin yaşam alanları olduğundan, her yerde karşınıza çıkabilir. Evlerinize girebilir ve etrafta dolaşarak sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden ilaçlama önce bahçeye daha sonra ev içerisine yapılmalıdır. Bahçelerde farklı türde böcek ve haşereler görmek mümkün, böcek ilaçlama şirketini arayarak, bu sorundan kurtulabilirsiniz. Böcekler sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da evlerinize girebilir. Farklı böcek türlerini evlerde görebilirsiniz. Haşere ve böcekler her mevsim evlerinize girebilir. Evlerinizdeki delik ve boşlukları kapattıktan sonra, haşere ve böceklerin yuvaları iyice ilaçlanır. Seçtiğiniz firmanın kullandığı kimyasalların etkili olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Özellikle bahçe ilaçlamada, etkili kimyasallar kullanılması gerekmektedir.

İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe ilaçlama yapılmadan önce mevsim ve yağış göz önünde bulundurulmalıdır. İlaçlama firması alanın büyüklüğüne göre elle mi yoksa otomatik ilaçlama mı yapacağına önceden karar vermelidir. Açık havada ilaçlama yapmak ev içerisinde ilaçlama yapmaktan daha risklidir. İlaçlama sonrası birkaç gün etkisini göstermesi için su değmemesi gerekmektedir. Eğer ilaçlama yapıldıktan sonra yağış gerçekleşirse, pek bir etkisi kalmayacaktır. İlaçlama yapılan alanda meyve veren ağaçlar mevcutsa, bir hafta meyvelere dokunulmaması gerekmektedir. Dış alan ilaçlamalarında etkili kimyasalların kullanılmasından dolayı, temas etmekten ve solumaktan kaçınılması gerekir. Yazın sulak yerlerde, çöplerde ve kırsal alanlarda haşere ve böceklere yoğun şekilde rastlayabilirsiniz. Düzenli olarak bahçe ilaçlamasının yapılması, böceklerin evlere girmeden yok edilmesine neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button