Ümraniye Baca Temizliği

Ev ve işyerinizde kış boyunca güvenle ısınmanızı sağlayan baca temizliği hizmetlerimiz, baca hattındaki birikmelerin akla bile getirilmek istenmeyen karbon monoksit zehirlenmesi ve gaz sıkışmasına bağlı patlama, yangın gibi tehlikelere karşı uzun vadeli koruma sağlar. İtfaiye başkanlığı ve belediye müdürlüklerince hazırlanan talimatlar doğrultusunda hizmet veren Ümraniye baca temizleme servisimiz, şartnamelere harfiyen uygun biçimde ve modern ekipmanlarla çalışmaktadır. Temizlik işleminde kullanılan bu modern ekipmanlar sayesinde kaçak çalışan ustalar gibi bacalar çuvalla temizlenmediğinden, hatta kurum ve kalıntı bırakılmaz. Tüm hattın baştan sona temizlendiği hizmetlerimizde görev alan personelimiz bu işin eğitimini almış, sorumluluk sahibi bireyler olduğu için uygulamayı sonlandırmadan önce mutlaka bacanın gaz çekişini ve kalıntı kalmadığını kontrol eder. Soba kullananlardan apartmanında merkezi sistemle, evinde kombi veya kat kalori kullananlara herkesin aksatmadan yaptırması gereken bir bakım işlemi olan baca hattının temizliği ayrıca mutfak bacaları için de gereklidir. Temizlik sayesinde bacanın tüm yıl boyunca sorunsuz gaz tahliyesi yapması ve daralmadan kaynaklı risklerin önlenmesi sağlanır.

Bacanın içinde biriken atık maddeler ilk zamanlar oldukça küçük zerrecikler olduğu için bacanın gaz tahliyesini sekteye uğratmaz ve ortada acilen müdahale edilmesi gereken bir problem olmaması, insanların bu zaruri olan bakım işlemine gereken önemi vermemesine yol açar. Aslında zamanla birikme daha da kalın katmanlar haline dönüşür ve risk ölçeği kullanımla birlikte sürekli artar. Kış mevsiminin iklim şartları sertleştikçe rüzgâr şiddetini arttırır ve bacadaki birikmeyle hattın daralması neticesinde tamamı dışarı atılması gereken gaz ve partiküllerin bir bölümü içerde kalmaya başlar. Baca temizliği bu aşamada yapılmadığında ters akım riski gündeme gelmekte, eksik yanma neticesinde ısınma maliyetiyle birlikte gaz sıkışmasından kaynaklı tehlikelerin yaşanma olasılığı da artmaktadır. Rüzgârla ters akım oluştuğundaysa bacada biriken gaz içeri sızar ve böylelikle insan yaşamını doğrudan tehdit eden, büyük bir tehlike olan karbon monoksit zehirlenmeleri görülür. İnsan hayatına mâl olan bu tehlikeye girmeye hiçbir şey için değmeyeceğini hatırlatan Ümraniye baca temizleme ekibimiz, firmamız zaten çok cazip fiyatlarla hizmet verirken parasal sebeplerle bacanızın temizliğini ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatır.

Baca hattının düzenli temizliğinin ihmali herkesin bu risklerle karşılaşmasına neden olmasa da, yangın ve gaz sızıntısı gibi olaylarla karşı karşıya kalan insanların kurtulma ihtimalinin düşük olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira karbon monoksit gazını birkaç defa soluyan insanlar anında bilincini kaybedebilmekte ve gece uykusu esnasında değil, gündüz saatlerinde bile bu olay yaşansa insanlar mekândan çıkma fırsatı bulamamakta. Tüm aileyi hayattan koparan gaz zehirlemeleri, apartmanların tamamını küle çeviren ve söndürülmesi oldukça güç olan yangınlara karşı baca temizliği için daha fazla ertelemeden firmamıza başvurun. Haftanın her günü çalışan ve ilçe geneline sabit servis ücretiyle hizmet veren Ümraniye baca temizleme ekibimize bir telefonla hemen ulaşabilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button