Sarıyer Baca Temizleme

Ertelendikçe alınan riskin büyüdüğü, bu sebeple periyodik yapılması gereken bir bakım işlemi olan baca temizliği kış mevsimi boyunca güvenle ve mümkün olan en ekonomik biçimde ısınmanızı sağlar. Bacadaki birikmeden kaynaklı hat daralmasının karbon monoksit sızıntılarına, sıkışmanın patlama ve yangınlara neden olmamasını sağlayan bu temizlik sayesinde insan hayatına kast eden risklerden korunmuş olursunuz. Belediye müdürlükleri ve itfaiye odalarınca belirlenen şartlara bağlı kalarak hizmet veren Sarıyer baca temizleme servisimiz, vakum makinalarıyla kusursuz temizlik imkânı sunan profesyonellerden oluşan ekipleriyle bu ihtiyaçlara güvenilir çözümler sunmaktadır. Merkezi sistemle ısınan apartmanlardan işyerlerine, kömür veya odun sobası kullanılan yapılardan profesyonel ve ev mutfaklarının bacalarına kadar her konuda bir telefonla yararlanabileceğiniz hizmetlerimiz için cep yakan harcamalar yapmayacağınızdan da emin olabilirsiniz.

Baca hatlarının temizliğiyle ilgili en önemli husus baca temizliği ertelendikçe birikme daha yoğunlaşacağı, bacada gaz ve partiküllerin yoğunlaşmasından ötürü zehirlenme riskinin katlanarak artacağıdır. Rüzgârın şiddetini arttırdığı kış aylarında ters akımın oluşmasıyla sobadan dışarı atılması gereken karbon monoksit gazının içeri dolması ve maalesef bu olayın herkesin uykuda olduğu gece saatlerinde yaşanması, tüm bir ailenin farkına varma fırsatına bile sahip olmaksızın yaşamını yitirmesine neden olabilmekte. Kendisinin ve sevdiklerinin sağlığını düşünen, canına değer veren herkesin özellikle sobaların bağlı bulunduğu bacaların temizliğini ne yapıp edip, ihmal etmeksizin uzman firmalara yaptırması gerekir. Sarıyer baca temizliği servisimizden yardım istemeniz durumunda bu gerekli bakım işleminin yönetmeliklere uygun şekilde yapılacağından, servis ekibimizde görev alan temizlik elemanlarının baca hattında kalıntı kalmayacak şekilde tüm hattı temizleyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu uygulamalarda çuvalla temizlik yapılmadığı, modern cihazlardan faydalanıldığı için tüm baca hattı kısa sürede temizlenebilmekte.

Soba kullananlar kadar doğalgaz yakıtlı sistemlerle ısınanlar için de önemli olan baca temizliği, hattaki gaz birikmesinin tehlike arz etmemesi için tercihen yıllık aralıklarla tekrarlanmalıdır. Otel, restoran gibi yoğun kullanımın söz konusu olduğu profesyonel mutfakların bacalarında temizlik işlemi yılda birkaç defa tekrarlanabilir. Soba kullananlarınsa ters akım riskinden korunmak için bacada yoğun birikme oluşmasına fırsat vermemek için soba borularını her ay, baca hattının tamamını yılda en az bir defa temizlettirmesi önerilir. Bu temizlik işlemi sayesinde tamamı yanmadığı için bacada biriken ve alev aldığında hemen tutuşan yakıt artıklarından arındırılan baca hattı, yanma işlemiyle açığa çıkan zehirli gazları sorunsuz bir şekilde dışarı atar. Gazın birikmesi ve ters akımla içeri dolması durumundaysa birkaç solukla kişinin bilinci kapanabileceğinden, bu gibi durumlarda sorun fark edildiğin dahi insanların mekânı boşaltmaya fırsat bulamaması mümkündür.

Risk almadan ve yüklü harcamalar da yapmanıza gerek olmadan kış boyunca konforla ısınmanız için haftanın tüm günleri hizmet veren Sarıyer baca temizleme servisimiz iş ayırt etmeden, tüm hizmet taleplerinize en kısa sürede yanıt vermeye çalışmaktadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button