Pendik Baca Temizleme

Kış mevsiminin sert iklim şartlarında konforlu, ekonomik ve en önemlisi güvenle ısınmanızı sağlayan baca temizliği kombi, kat kaloriferi, odun ve kömür sobası, merkezi sistemle ısıtılan apartmanlar fark etmeden herkesin ihmal etmeden yaptırması gereken rutin bir bakım uygulamasıdır. Bu bakım işleminin ertelenmesi durumunda eksik yanma sebebiyle sadece ısınma konforunuz düşmez, ısınma için yapmanız gereken harcamayla beraber ucunda ölüm olabilecek kadar ciddi risklerle karşılaşma ihtimaliniz de artar. Bu risklere karşı uzun vadeli çözümler sunan Pendik baca temizleme servisimizse yeni teknolojileri kullanan, özel tasarım ekipmanlarla baca hatlarının temizliğini belediye müdürlüğü ve itfaiye odalarının belirlediği talimatlar doğrultusunda gerçekleştirir. Tamamı gerekli eğitimleri almış ve uygulama konusunda tecrübe kazanmış elemanlardan oluşan ekibimiz, vakum makinalarıyla derin ve aşırı yoğunlaşma olan baca hatlarında bile kusursuz sonuç alabilmektedir. Bacaların düzenli temizlenmesine ilişkin gereklilik sadece soba ve kombi gibi ısınma gereçlerinin bağlı bulunduğu hatlar için değil, işyeri veya ev fark etmeden mutfak bacaları için de aynı derecede önemlidir.

Yanma işlemiyle ısıyla birlikte çeşitli yapılarda yan ürünler de açığa çıktığı ve bu maddelerin mümkün olan en kısa sürede ortamdan tahliyesi şart olduğu için baca hatları işlevini problemsiz biçimde yerine getirmelidir. Yanmayla açığa çıkan partiküller ve gazların dışarı atılması esnasında bir miktar iç yüzeyde birikme olur ki, bu durum baca temizliği yapılmaması durumunda günden güne riski arttırır. birikmenin kalın katmanlar halini alması durumunda iç yüzeyi daralan hat, açığa çıkan gazın tamamını dışarı atamaz hale gelir. Hatta gaz birikmesi durumundaysa sıkışmalar, ısıyla birlikte patlama ve yangın ihtimalini gündeme getirir. Rüzgârın şiddetini artması durumundaysa kışın en soğuk günlerinde ısınmak için kullanılan soba veya kombinin bağlandığı bacada biriken zehirli gazlar, ters akım neticesinde içeri dolabilir. Görmezden gelinemeyecek kadar ciddi bir risk söz konusu olduğundan Pendik baca temizleme servisimiz ev ve işyerlerinizin baca hatlarının temizliği konusunda titiz davranmanızı önermektedir. Maalesef ihmaller can kaybıyla sonuçlanan vahim kazalar yaşanmasına neden olabilir. Bacada biriken ve ters akımla içeri dolması durumunda birkaç saniyede bilincin kapanmasına neden olabilen karbon monoksit gazı, sızıntı fark edildiği durumlarda bile insanlara mekânı tahliye edecek kadar bile zaman tanımaz.

Bacanın düzenli temizlenmesiyle sağlık konusunda hiçbir risk almadan, yangın ve zehirlenme gibi insan hayatına mâl olan tehlikelerden korunarak kış boyunca ısınma imkânına sahip olursunuz. Bu işlemlerde özel tasarlanmış cihazlar kullanan firmamız gerekli kontrolleri yaparak, temizliğin ardından bacanın gaz çekişini kusursuz biçimde yaptığını teyit eder. Pendik baca temizleme servisimiz herkesin bütçesini zorlamasına gerek olmadan yararlanabileceği kadar ekonomik fiyatlı hizmetler sunmakta, müşterilerinden gelen hizmet taleplerini her zaman için en kısa sürede yanıtlamaya çalışmaktadır. Firmamız Pendik geneline, haftanın tüm günleri hizmet vermektedir.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button