Maltepe Baca Temizliği

Yangın ve gaz zehirlenmesi gibi ölümle sonuçlanabilen kazalardan korunmak için baca hatlarının düzenli temizlenmesi, bu işlemin düzenli kullanımın söz konusu olduğu tüm baca hatları için zaruri olduğu unutulmamalıdır. Profesyonel otel, restoran mutfaklarından evdeki mutfaklarda kullanılan davlumbazların bağlandığı bacalar; soba, kombi, kat kaloriferi ve merkezi sistemle ısınan apartmanların bacaları dâhil gaz ve partikül çıkışı olan bütün bacalarda zamanla belli oranda birikme olur. Bu birikmenin eksik yanmaya bağlı ısınma maliyeti artışına, karbon monoksit zehirlenmesine, saniyeler içinde tüm yapıyı etkisi altına alabilen yangınlara neden olmaması içinse baca mutlaka yetkili firmalarca temizlenmelidir. İtfaiye müdürlükleri ve belediyelerce belirlenen talimatlara birebir uygun biçimde çalışan Maltepe baca temizleme servisimiz, eğitim personeli ve özel tasarım vakum makinası, görüntüleme cihazı gibi modern ekipmanlarla baca hatlarının temizliğini kusursuz biçimde yapmaktadır. Kurum ve kalıntı kalmadan, hattın baştan sona tamamen temizlendiği hizmetlerimiz sayesinde yıl boyunca bu riskler hakkında edişe etmenize gerek kalmaz. Ekonomik ısınma imkânı sunan baca temizliği eksik yanmadan kaynaklı, insan yaşamını tehdit eden riskleri ortadan kaldırır.

Bacalardaki birikme zamanla hatta daralmaya neden olduğundan, yanma işlemiyle açığa çıkan partiküller ve zehirli gazların tamamı olması gerektiği şekilde dışarı atılamaz. Bu durum önceleri risk içermeyen, sorun yaratmayan bir durum olarak görülmesine karşın birikmenin artması her geçen gün riskin artması anlamına gelir. Yanma işleminde yan ürün olarak açığa çıkan partiküllerin yoğunlaşmasıyla iç yüzeydeki birikme kalınlaştığında, bacanın daralması gaz tahliyesini de güçleştirir. Kış mevsiminde rüzgâr şiddetini arttırdığı için bu birikmeden kaynaklı daralma sebebiyle tamamı dışarı atılmayan, baca içinde birikmiş zehirli gazlar ters akımla içeri dolabilir. Maltepe baca temizleme servisimiz ısınmak için hangi yöntemi tercih ettiği fark etmeden özellikle gaz zehirlenmesi riskini önemseyen herkesin bacalarını ertelemeden, kış öncesinde temizlettirmesini tavsiye etmektedir. Bu temizlik işlemiyle ters akımla karbon monoksit gibi zehirli gazların sızması önlenebilir.

Karbon monoksit zehirlenmelerine ilişkin haberleri her kış televizyonda yayımlanan haber bültenlerinde ve gazetelerin ikinci sayfalarında görsek de, baca temizliği konusunda ihmalkâr davranılması neticesinde kendimizin de bu haberlerin konusu olabileceğini maalesef aklımıza getirmiyoruz. Gece uykusu sırasında içeri sızan karbon monoksit gazı, herhangi bir şey yapma imkânı olmaksızın tüm aileyi yaşamdan koparabilecek kadar yüksek etkiye sahip, zehirli bir gazdır. Kış aylarında ısınma maliyetinde gereksiz artışı önleyen, yangın ve karbon monoksit zehirlenmesi gibi insan hayatına kast eden risklerden korunma imkânı sunan baca temizliği işlemi oldukça düşük maliyetlidir.

Harcamaları düşünerek bu zaruri bakım işlemini erteleyenler, firmamızın çok cüzi fiyatlarla çalıştığını unutmamalı ve temizliğin biran önce yapılması için servis ekibimizle iletişime geçmeyi ertelememelidir. Maltepe baca temizleme ekibimiz haftanın tüm günleri sizlere hizmet vermekte ve kendisine ulaşan müşterilerinin taleplerini büyük küçük iş şeklinde ayırt etmeden, tüm taleplerinizi en kısa sürede karşılamaya çalışmaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button