Küçükçekmece Baca Temizleme

Kış boyunca ekonomik şekilde ısınmak için kombi ve merkezi ısıtma sisteminizin bakımını yaptırmanız gerektiği gibi, bu sistemlerin bağlı bulunduğu bacaların da temizlenmesi gerekir. Bu gereklilik, sobasında odun ve kömür yakarak ısınanlar için ne kadar önemliyse kat kaloriferi, kombi ve merkezi sistemle ısınanlar için de aynı derece önemlidir. Ek olarak davlumbaz bağlanan mutfak bacaları da temizlettirilmeli, yağ birikmesinden kaynaklı tıkanma ve yangın riskleri bu periyodik temizlik işlemleriyle ortadan kaldırılmalıdır. Sadece soba kullanarak ısınanlar için temel gereklilik olduğu düşünen baca temizliği aslında düzenli kullanılan baca hatlarının tamamı için zaruridir. İnsan yaşamına kast eden yangın ve gaz zehirlenmesi gibi riskleri ortadan kaldırmak için belediye ve itfaiye müdürlüklerinin talep ettiği şartları sağlayarak hizmet veren Küçükçekmece baca temizleme servisimizden randevu alarak, kış boyunca güvenle ısınabilirsiniz. Firmamızda eğitimli temizlik elemanları görev almakta ve uzman ekibimiz yüksek emiş gücüne sahip vakum makinalarıyla temizlik yaptığı için bacalar baştan sona, kurum kalıntısı bırakılmaksızın temizlenmektedir.

Temizlik işlemiyle bacadaki birikmenin tamamen giderilmemesi durumunda ortada herhangi bir sorun yokmuş, soba veya kalorifer sistemi problemsiz kullanılıyormuş gibi görülebilir. Oysa ertelenen her gün, bacanın tıkanmasından kaynaklı gaz zehirlenmesi veya yangın ihtimali biraz daha artmaktadır. Yanma işleminin doğası gereği kullanılan yakıt tipi fark etmeksizin, farklı yapılarda ve fazda yan ürünler açığa çıkar. Bu yan ürünlerinse mümkün olduğunca kısa sürede tahliye edilmesi gerekir ki, baca hattı ancak temiz olduğunda bu tahliye işlemini olması gerektiği gibi yapabilir. Birikme yavaş olmasına karşın günden güne hat daraldığından, baca içinde gaz ve çeşitli partiküller birikmeye başlar. Eksik yanmaya neden olan ve tamamen yanmadığı için hemen tutuşabilecek partiküllerin bacada birikmesine neden olan bu risk ise insan hayatına kast eden büyük bir tehlike demektir. Kış aylarında gazetelerde ve haber bültenlerinde denk gelinen haberlerden bilindiği üzere zehirli gazların sızması halinde insanlar farkına bile varmadan hayatını yitirebiliyor, çıkan yangın saniyeler içinde tüm binayı etkisi altına alabiliyor. Küçükçekmece baca temizleme servisimiz kendisinin ve sevdiklerinin hayatına değer veren herkesin kış gelmeden önce kendisine başvurarak, bu zaruri bakım işlemi için ertelemeden hizmet almasını tavsiye etmektedir.

Mutfak bacalarından sobaların bağlandığı hatlara kadar sürekli kullanımın söz konusu olduğu tüm bacalar, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak en azından yılda bir defa temizlenmelidir. Küçükçekmece baca temizleme servisimiz otel, restoran, kafe gibi işletmelerin profesyonel mutfaklarının kullandığı baca hatlarını temizliği konusunda çok uygun fiyatlı hizmetler sunarken soba, kombi ve merkezi ısıtma sistemleri için de aynı cazip fiyatlarla çalışmaktadır. Cüzi bir harcamayla tüm bu risklerden korunma imkânınız varken baca temizliğini ertelemeyin ve biran önce profesyonel ekiplerimizden randevu alın. Şirketimiz ev ve işyerlerinin tamamına haftanın tüm günleri kesintisiz olarak servis hizmeti sunmakta, hizmet taleplerinizi her zaman için mümkün olan en uygun fiyatlarla karşılamaya çalışmaktadır. Hizmetlerimizle alakalı daha fazla bilgi almak için danışma hattımız üzerinden bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button