Kartal Baca Temizleme

Gaz zehirlenmesi ve yangın gibi insan hayatına kast eden riskler söz konusu olduğu için ev işyeri fark etmeden herkesin baca temizliği konusuna gereken önemi vermesi, bu temizlik işlemleri içinse mutlaka yetkili firmalardan düzenli hizmet alması gerekir. Baca hattındaki daralmayla gaz birikmesi olduğunda kış mevsiminin sert iklim şartlarında bu zehirli gazların ters akımla iç mekâna dolması, herkes için ölümcül bir risktir. Aynı şekilde kurum olarak tabir edilen birikmeye tamamen yanmamış yakıt partikülleri sebep olduğundan, bu maddeler hemen tutuşabilir ve saniyeler içinde tüm yapıya yayılacak bir yangın çıkmasına yol açabilir. Tüm bu riskleri almadan, kış boyunca güvenle ısınmak içinse Kartal baca temizleme servisimizle iletişime geçmeniz yeterlidir. Servis ekibimizde eğitimli profesyoneller, özel olarak bu işlerde kullanılmak üzere tasarlanmış modern makineler kullanmaktadır ve firmamız itfaiye başkanlıkları tarafından yayımlanan şartnamelere bağlı kalarak temizlik yapmaktadır. Temizlik işleminden sonra bacanın çekişinde sorun olmadığı test edilmekte ve ayrıca görüntüleme sistemiyle tüm hat incelenebildiğinden, bacanın iç yüzeyindeki kurumun tamamen temizlendiği teyit edilebilmektedir. Bu işlemin sadece soba kullananlar için temel ihtiyaç olmadığını, mutfak bacalarından kat kaloriferi veya kombi kullananlara kadar herkesi ilgilendirdiğini unutmayın.

Bacalarda oluşan kurum, yanma işleminde doğal bir süreç olarak yan ürünlerin açığa çıkması ve bu maddelerin de elektriksel yük sebebiyle baca içinde tutunmasıyla gelişen bir süreçtir. Her yanma olayında az veya çok, farklı fazda maddeler açığa çıktığından ev veya işyerinde ısınmak için kombi kullanılması, sobanın doğalgaz ya da odun, kömür yakması bu durumu değiştirmez. Aynı temizlik ihtiyacı, mutfak bacaları için de geçerlidir çünkü yemek buharının tahliyesi esnasında bacanın içinde yağ birikmesi olur. Bacadaki bu yağlanma aylar içinde balçık kıvamlı yoğun katmanlar oluşturur ki, kolay tutuşabilen bu birikme yoğunlaştıkça yangın riski artar. Bu riskleri almadan güvenli kullanım imkânı sunan Kartal baca temizleme servisimiz, senelik aralıklarla yaptıracağınız baca temizliği işlemlerine baca hatlarının da dâhil edilmesini tavsiye etmektedir.

Odun ve kömür yakan soba kullanıcıları için baca hattının gaz tahliyesini kusursuz biçimde yapması hayati öneme sahiptir. Zira her sene gazetelerde ve televizyonlarda yayınlanan haber bültenlerinde tüm ailenin yaşamdan göçmesine neden olan gaz zehirlenmelerine ilişkin haberlerde gördüğümüz üzere gerçekleşmesi halinde gaz zehirlenmesi tüm aileyi yaşamdan kopartabiliyor. Bacada biriken kurum kısa sürede bu gibi olaylar yaşanmasına neden olabiliyor.

Modern cihazlar kullanan, bu sayede baca hattında kurum kalmayacak şekilde derinlemesine temizlik yapan servis ekibimiz Kartal’ın tamamında bir telefon kadar yakınınızda. Kartal baca temizleme ekibimiz taleplerinizi küçük iş, büyük iş şeklinde bir ayrıma tabi tutmaksızın tüm müşterilerine aynı kaliteli hizmetleri makul fiyatlarla vermektedir. Firmamız ilçe genelinde hafta sonları da dâhil, yedi gün kesintisiz olarak servis hizmeti sunuyor. Bütçe dostu fiyatlarla ve profesyonel ekiplerle sunduğumuz baca temizliği hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi ve servis ekibimizden randevu almak için telefon açmanız yeterli.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button