Fatih Baca Temizleme

Soba, kalorifer, merkezi sistem ve kombi benzeri ısınma araçlarıyla kış boyunca güvenle ısınmak için bakım işlemlerine baca temizliğinin de mutlaka dâhil edilmesi gerekir. Özellikle kışın ısınmak için soba kullananlar için zaruri gibi görünen baca temizliği aslında mutfak bacalarından kombi ve kaloriferin bağlı bulunduğu bacalar için de aynı derecede önemlidir. Sobanın tütmemesi için yaptırılması gerektiği düşünen bu işlem mutfak bacalarından kaynaklı yangın riskleri ortadan kaldırmak, kalorifer kombilerin güvenle kullanılması için periyodik tekrarlanmamalıdır. Belediyenin, itfaiye dairesi başkanlığınca belirlenen standartlarına uygun biçimde hizmet veren Fatih baca temizleme servisimizle iletişime geçerek, bu bakım işlemi konusunda güvenilir hizmetlerimizden en ekonomik fiyatlarla yararlanabilirsiniz. İlçenin her yerine hizmet veren servis ekibimizde, bu işin eğitimini almış ve deneyim kazanmış profesyonel çalışmaktadır.

Bacalardaki tıkanma ve daralmalar kısa vadede büyük problemlere neden olmadığından önemsenmese de, alınan riskin boyutları ve ciddiyeti tam olarak kavranamadığından bu temizlik işlemlerine maalesef gereken önem verilmiyor. Riskin oluşmadan giderilmesi, bu sinsi tehlikenin en beklemeyen zamanda ortaya çıkmasını önlemenin yegâne yoludur.  Firmamızın profesyonele ekiplerle ve modern cihazlar kullanarak sunduğu Fatih baca temizleme hizmetlerinden düzenli olarak faydalanmanız, bu risklerin bir ihtimal olmanın ötesine geçmemesi yani tehlikenin ortaya çıkmadan önlenmesi açısından büyük öneme sahiptir.

Biran önce dışarı atılması gereken yan ürünlerin açığa çıktığı yanma işlemi sonucunda mutlaka insan sağlığı açısından tehlike arz eden maddeler oluşur. Yakıt tipine bakmaksızın yanan herhangi bir katı, sıvı veya gaz madde olduğunda geçerli olan bu durum neticesinde bacanın tüm bu zararlı maddeleri kusursuz biçimde dışarı atması gerekir. Ancak bu tahliye işlemi esnasında bacanın iç yüzeyinde partikül boyutunda birikmeler olur. Birikmeler zamanla ince bir katman, daha sonraki süreçteyse kalın tabakalar oluşturur. Oluşan kalın katman bacanın iç yüzeyinin daralmasından dolayı gaz ve partiküllerin tahliyesini güçleştirir. Nitekim belli bir kritik seviyenin aşılması ve şartların uygun olması halinde içerde biriken gaz sızmaya başlayabilir. Bu tip durumlarda mekândakiler zehirli gaz sızıntısını fark ettiği takdirde bile dışarı çıkmaya fırsat bulamayabilir çünkü karbon monoksit gibi gazla bir nefesle kişinin bilincini kapatabilecek kadar yüksek derecede zehirlidir. Gece olduğundaysa uykudaki insanların yapabileceği herhangi bir şey olmadığından ne yazık ki, bu tip gaz sızıntıların herkesin yaşamla bağını koparabilmekte…

İnsan hayatına mâl olabilecek kadar yüksek tehlike potansiyeline sahip bu durumlarla karşılaşmanızı önleyen hizmetler veren Fatih baca temizleme ekibimiz, itfaiye müdürlüklerince belirlenen standartları karşılayacak biçimde ve bütçe dostu fiyatlara sahip çözümler sunuyor. Firmamızın eğitimli ve modern cihazlarla baca temizleyen ekiplerinden, periyodik hizmet almanız halinde tüm bu riskleri en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Fatih’in tamamına, hafta içi sonu bakmaksızın kesintisiz olarak hizmet veren baca temizleme ekiplerimizle sadece bir telefon açarak iletişime geçebilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button