Eyüp Baca Temizleme

Kış mevsiminde yangın ve gaz zehirlenmesinden kaynaklı, ölümle sonuçlanan kazalardan korunmak için bacaların mutlaka uzman kişilerce ve düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Soba, kat kaloriferi ve kombi gibi kış mevsimini konforlu geçirmeyi sağlayan ısınma araçlarının bağlı bulunduğu bacaların yanı sıra evlerden otel ve restoranlara kadar ev veya ticari işletme fark etmeksizin ayrıca mutfak bacaları da aynı titizlikle ve periyodik olarak temizlenmeli. Mutfak bacası veya kombi, soba bacası fark etmeden yan işlemiyle açığa çıkan gaz ve partiküllerin tahliyesini sağlayan tüm hatların temizliğini yapan Eyüp baca temizleme servisimizin, bu işi eğitimli ekiplerle ve itfaiye dairesi başkanlığının takibinde olan şartnamelere harfiyen uygun biçimde gerçekleştirir. Eski usul denen ilkel aletler yerine modern vakum makinaları ve özel kimyasallar kullanan firmamızın uzman temizlik ekipleri, ayrıca temizliğin istenen sonucu sağladığından emin olmak adına kameralı görüntüleme cihazlarıyla kontrol yapmaktadır.

Sıvı, katı veya gaz halde olması fark etmeden yakıt tiplerinin tamamında yanma işlemiyle eşzamanlı olarak çeşitli yan ürünler açığa çıkar ve tüm bu yan ürünler baca hattında zamanla birikme yapar. Bu durum mutfaklarda kullanılan davlumbazların bağlı bulunduğu baca hatlarındaysa yağlanma olarak görülür. Soba ve kombilerin dışında profesyonel veya ev mutfaklarında kullanılan davlumbazların bağlandığı baca hatlarının da düzenli temizlenmesi gerektiğini hatırlatan Eyüp baca temizleme servisimiz, bu doğrultuda herkesin baca temizliği için düzenli aralıklarla hizmet almasını önerir. Bu düzenli temizlik işlemleri yangın ve gaz zehirlenmesi risklerini ortadan kaldırabileceği gibi, soba ve kombi bacalarının temiz olması yakıt tasarrufunu da yardımcı olur.

Yanma işlemiyle açığa çıkan maddelerin bacada birikmesi ve zamanla bu birikmenin baca hattını daraltması, eksik yanma denen yani yakıtın tamamının yanmamasından kaynaklı problemleri gündeme getirir. Tamamı yanmayan katı, gaz veya sıvı maddenin küçük partiküller şeklinde bacada birikmesi ise bu hemen tutuşabilecek yakıt niteliğindeki maddelerin büyük tehlike oluşturmasını sağlar. Isının yükselmesi neticesinde eksik yanma sonucunda bacada biriken bu maddeler kolayca tutuşabilir ve tüm baca hattı alev kaplanacağından, bu tür durumlarda yangın çok kısa sürede tüm yapıyı etkisi altına alabilir ve söndürülmesi de oldukça güç olur. Bu riskin yanı sıra daraltmayla birlikte bacada zehir gaz da birikir ve dolayısıyla yangının haricinde zehirleme riski söz konusu olur.

Bacada biriken gazın içerde sıkışması ve ters akım olduğunda içeri dolması, ister gece uykusunda isterse gündüz saatlerince çalışıyor, oturuyor olsun gazdan etkilenen herkesin saniyeler içinde ölüm riskiyle karşı karşıya kalması anlamına gelir. Bu zehirli gazlar birkaç nefesle hemen kişiyi bayıltabilir ve bunun için ayaktaki insanlar durumu fark etse bile mekândan çıkamadan zehirli gazdan etkilenebilir. Tüm bu risklerin acı gerçekler haline dönüşmemesi için vakit kaybetmeden Eyüp baca temizleme ekibimizle iletişime geçin ve bütçenizi zorlamaya gerek olmayan ekonomik hizmetlerimizden yararlanın.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button