Esenler Baca Temizleme

Bacalarda biriken atık maddelerin yangına ve gaz zehirlenmelerine neden olmaması için baca hattının düzenli temizlenmesi ve bu baca temizliğininse itfaiye dairesince belirlenen şartlar karşılanacak biçimde yapılması gerekir. İtfaiye başkanlığınca belirlenen şartnamelere harfi harfine uyarak çalışan Esenler baca temizleme servisimiz, vakum makinaları ve görüntüleme sistemleriyle modern teknolojinin sağladığı tüm imkânları değerlendirmekte ve böylelikle tüm müşterilerine güvenilir hizmetler sunmaktadır. Baca hatlarının temizliğinde eğitimli ve temizlik işlemleri konusunda uygulama tecrübesine sahip çalışanlardan oluşan servis ekibimiz, itfaiye başkanlığınca belirlenen standartları karşılayacak kalitede ve güvenilirlik temizlik yapar. Temizlik işleminin tercihe bağlı olmadığını, alınan riskin ölümcül olmasından ötürü maddiyatla kıyaslanamayacağını unutmayın ve ev işyeri demeksizin baca temizliğini düzenli periyotlar dâhilinde yapmak üzere servis ekibimizle iletişime geçin.

Restoran, kafe, pastane, fırın, otel gibi ticari işletmelerden müstakil ev ve apartmanlara kadar düzenli kullanılan bacaların tamamı en azından senede bir defa temizlenmelidir. Kullanılan yakıtın katı, sıvı yahut gaz olması ise baca hattının düzenli temizlenmesi gerekliliğini değiştirmez. Zira yanma işleminin doğal neticesi olarak pek çok yan ürün açığa çıkmakta, bu yan ürünlerin bir miktarıysa tahliye işlemi esnasında baca hattında birikmektedir. Gaz veya kömür, odun gibi katı yakıtların kullanımıyla açığa çıkan maddelerin baca hattında birikmeye başlaması eksik yanma sonucunda bacada tamamı yanmamış yani hala kolay tutuşabilecek pek çok partikülün birikmesine neden olur. Isıyla birlikte hemen tutuşabilen bu yakıt artıklarının düzenli temizlenmemesi halindeyse yangın riski gündeme gelir ve bu sebeplerden kaynaklı çıkan yangınlarda baca hattının tamamı tutuşacağından yangın hem çok hızlı bir biçimde yayılır hem de yapının tamamını, kısa bir zaman dilimi içinde etkisi altına alır.

Yakıt artıklarının baca hatlarında birikmesiyle yangın riski günden güne, birikme yoğunlaştıkça daha da artarken ayrıca aynı derece risk içeren gaz sızıntısı ihtimali de hızla artmaktadır. Bacada biriken atık maddeler yangın çıkmasına yol açmasa bile birikme, bacanın gaz tahliyesi işlevini sekteye uğratmaktadır. Bu riskin ölümcül olduğu konusunda herkesi uyaran Esenler baca temizleme servisimiz, bu riskin acı gerçekler haline dönüşmemesi adına baca temizliğinin mutlaka aksatılmadan yaptırılması gerektiğini hatırlatmaktadır. Rüzgârın şiddetini sürekli arttırdığı sonbahar aylarında, kışın soğuk ve sert iklim şartlarını beklemeden bacanın temizlettirilmesi durumunda gaz tahliyesinin sekteye uğramasıyla ortaya çıkan gaz sızıntısı riski de azalacaktır. Bacadaki birikmelerle hemen dışarı atılması gereken zehirli gazlar baca içinde birikmeye ve ters rüzgârla bu birikmiş zehirli gaz içeri dolmaya başlar. Bu ölümcül durumla gece uykusunda karşılaşan insanlar maalesef herhangi bir şey yapma fırsatı bulamazken gündüz saatlerinde yaşanan gaz sızıntılarında da aynı sonuç yaşanabilmektedir. Zira bu zehirli gazlar saniyeler içinde bilinç kaybına neden olabilmekte ve mekân dâhilindeki herkesi etkileyerek, aynı hazin tablonun yaşanmasına yol açabilmektedir.

Ucunda ölüm olan tüm bu riskleri en başından önlemeniz için profesyonel ekiplerle kesintisiz hizmet veren Esenler baca temizleme servisimizin bütçe dostu fiyatlarla verdiği temizlik hizmetleri hakkında bilgi için telefon açmanız yeterli.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button