Büyükçekmece Baca Temizleme

Ev ve işyerlerinin tamamı için her yıl, profesyonel ekiplerce tekrarlanması gereken baca temizliği ekonomik nedenlerin öncesinde yangın ve gaz zehirlenmesi gibi ölümcül risklere karşı güvenli kullanım düşünülerek ertelenmemelidir. Fırın, lokanta, pastane gibi işletmelerden kombi, kalorifer ve soba kullanılan yaşam alanlarına kadar tüm talepleri itfaiye dairesi başkanlıklarınca yayımlanan şartnamelere uygun hizmetlerle karşılayan Büyükçekmece baca temizleme servisimiz haftanın tüm günleri çalışmaktadır. Sadece kış boyunca ısınmak için kullanılan soba, kombi ve kaloriferlerin bağlı bulunduğu bacalar değil, mutfak bacaları da senelik periyotlarla temizlenmelidir. Bu temizlik işlemi bacada biriken atık maddelerin bacayı daraltmasını ve tıkanmaları oluşmadan önlemekte, kolay tutuşan bu birikmeden kaynaklı yangın ihtimalleri ortadan kaldırmaktadır.

Bacalarda birikme olması kullanılan yakıtın cinsi fark etmeksizin, yanma işleminin doğal sonucudur. Tüm yakıt tiplerinde, ister doğalgaz ister katı yakıt olsun yan ürün olarak çeşitli partikül ve gazlar açığa çıkar. Bacadaki birikmeyse gaz tahliyesinin sekteye uğraşmasını ve bunun için eksik yanma denen durumun oluşmasını sağlar. Eksik yanma sonucunda kullanılan yakıt tamamen yakılmadığı için baca hattında partiküller birikir ve bu atık maddeler kolay tutuştuğu için ısının yükselmesi durumunda yangın riski gündeme gelir. Bacanın içinde tamamı yanmamış maddelerin birikmesiyle yangın riskinin tetiklenmesi büyük bir problemken sorunu daha da büyüten, gaz sızıntısı riskidir.

Ev ve işyerlerinde kullanımla birlikte baca hattındaki birikme oranı sürekli arttığından, belli bir kritik seviyenin aşılması durumunda baca hattı zehirli atık gazları tahliye edememeye başlar. Önceleri gaz tahliyesinin sekteye uğraması çok küçük miktar gazın baca hattında kalmasına neden olurken zamanla gazın bacada kalma süresi, biriken gaz miktarıyla beraber artar. Normalde baca üzerinden dışarı atılması gereken atık gazların, bacanın iç yüzeyindeki atık madde birikmesinden kaynaklı daralma yüzünden bacada asılı kalmasıyla ters akımın tetiklediği gaz sızıntıları yaşanabilir. Rüzgârın etkisiyle dışarı değil, içeri dolan atık gazlar insanoğlu için ölümcüldür. Karbon monoksit gazı insanların neredeyse anında bilincini kapatabildiğinden, durumun fark edilmesinden sonra saniyeler bile kritik olabilir. Birkaç nefesle kişinin bilincini kapatabilecek kadar zehirli olan karbon monoksit zehirlenmesi riskini ortadan kaldırmak için baca hattı düzenli temizlenmeli ve bu iş için Büyükçekmece baca temizleme servisimizin profesyonel hizmetlerine güvenilmelidir. Gece saatlerinde ailelerin uykuda olduğu saatlerde yaşanan gaz sızıntılarında maalesef tüm aile zehirlenerek, yaşama veda edebilir. Bu hiçbir şey için almaya değmeyecek riskten korunmak adına uzman ekibimizden düzenli aralıklarla hizmet almanızı öneririz.

Mutfak bacalarından soba ve kombilerin bağlandığı baca hatlarına dek tüm ihtiyaçlara uzman ekiplerle, güvenle tercih edilebilecek çözümler sunan Büyükçekmece baca temizleme ekibimiz siz değerli müşterilerimize haftanın tüm günleri hizmet veriyor. Hizmet taleplerinizi küçük büyük iş diye birbirinden ayırmayan firmamız, tüm müşterilerine aynı titizlikle ve profesyonellik anlayışıyla çözüm sunmaktadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button