Beyoğlu Baca Temizleme

Hava şartlarının ağırlaştığı kış mevsiminde dondurucu soğuklardan korunmak için kombi ve sobaların bakımı, yoğun kullanımın söz konusu olduğu kış ayları gelmeden yaptırılmalıdır. Kalorifer, kombi ve soba gibi ısınma araçlarının sorunsuz, ekonomik ve güvenli bir biçimde çalışması için bakımdan geçmesi ne kadar önemliyse bu sistemlerin bağlı bulunduğu baca hatlarının temizliği de aynı öneme sahiptir. Ev ve işyerlerinin baca temizliğini itfaiye dairesi başkanlığınca yayımlanan şartnamelere bağlı kalarak yapan Beyoğlu baca temizleme servisimiz, eğitimli ekipleriyle tüm baca hatlarının temizliğini güven verecek şekilde yapar. Bacaların temizliğinde yeni teknolojilerin imkân verdiği tüm yöntemleri kullanan temizlik ekibimiz, modern ekipmanlarıyla bacalarda kurum ve birikinti kalmayacak biçimde temizlik yapmaktadır. Bu temizlik işlemiyle kış boyunca güvenle ve mümkün olan en düşük yakıt tüketimiyle ısınmanız sağlanır.

Baca hatlarının temizliği sadece soba kullananları ilgilendiren bir konu olmadığı gibi, kombi ve kalorifer bacalarıyla beraber mutfaklardaki davlumbazların bağlandığı hatlar da düzenli aralıklarla ve tercih her sene temizlenmelidir. Mutfak bacalarındaki yüksek oranlı yağ birikmesinden kaynaklı daralmaları da profesyonel uygulamalarla gideren Beyoğlu baca temizleme ekibimiz, vakum makinaları ve bu işlemlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş kimyasallar kullanarak baca hatlarındaki tüm birikmeyi kısa sürede ve pratik bir biçimde temizleyebilir. Yanma işlemiyle açığa çıkan yan ürünler partikül formuyla baca hattına tutunur ve bu durum kullanılan tüm yakıt çeşitleri için geçerlidir. Yan ürün olarak açığa çıkan bu maddelerin bacanın çeşitli yerlerinde birikmesiyle daralan hat, eskisi gibi gaz tahliyesi yapamaz hale gelir.

Yakıtın tamamının yakılamamasına yani eksik yanmaya yol açan bu durum sonucunda bacada yüksek yanıcılığa sahip partiküller birikir ve ısıyla bu maddeler tutuşabilir. Mutfak bacalarında bu birikme yağdan kaynaklandığından yangın riski büyükken soba bacalarındaysa tamamen yanmamış odun ve kömür parçaları aynı riske yol açmaktadır. Bacanın daralmasıyla gaz tahliyesinin gerektiği gibi yapılamaması ayrıca ters akımlarda biriken bu gazın içeri dolmasına neden olabilir. Kış mevsimindeki sert iklim şartlarıyla rüzgârın şiddetini arttırdığı zamanlarda bacada biriken zehirli gazlar solunan havaya karışmaya başlar ki, karbon monoksit gazının iç mekânda solunan havaya karışması ölümcül sonuçlar doğurur. Doğalgaz, katı yakıt kullanımında açığa çıkan bu zehirli gazlar dakikalar değil, tek solumayla bile kişiyi hemen etkileyebilir ve bilincinin kapanmasına neden olabilir. Karbon monoksitin bacadaki daralma veya tıkanma sebebiyle mekâna dolması, insanların bu zehirli gazı soluması halindeyse maalesef insanların durumu fark edecek zamanı dahi olmayabilir.

Her yıl haberlerde ve gazetelerde karşılaştığımız baca tıkanması ve daralmasından kaynaklı gaz zehirlenmeleri, yangınlarla ilişkin haberleri unutmadan baca temizliğini ertelememeli ve vakit kaybetmeden güvenilir çözümler için Beyoğlu baca temizleme servisimizle iletişime geçin. Firmamızın eğitimli ve deneyimli profesyonellerden oluşan baca temizliği ekibi haftanın tüm günleri bir telefon kadar yakınınızdadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button