Beşiktaş Baca Temizleme

Kombi, kalorifer ve sobalardan kış sonuna kadar en verimli şekilde faydalanmak için baca hattının temiz olması ve bu temizlik işleminin mutlaka yasal mevzuatlara uygun biçimde yapılması gerekir. Beşiktaş baca temizleme ekibimiz itfaiye müdürlükleri ve belediyelerin denetiminde olan şartnamelere birebir uygun biçimde çalışarak, kullandığı modern ekipmanlar sayesinde baca temizliğini pratik bir şekilde yapmaktadır. Saatlerce uğraşmadan ve daha önemlisi baca hattında kalıntı bırakmadan çalışan servis ekibimiz, davlumbaz bağlı mutfak bacalarından soba, kalorifer ve kombi bacalarına kadar ihmal etmeden her yıl baca temizliği yaptırmanızı önerir. Baca hattındaki birikmeler kısa sürede hattın daralmasına ve dolayısıyla gazın, yanmayla açığa çıkan partiküllerin iç yüzeyde birikmesine neden olur. Bu zaten kaçınılmaz olan birikmenin düzenli temizlenmemesi halindeyse daralmaya bağlı olarak hattın belli bölümleri tıkanır. Isınma maliyetinin artması veya ısınma kalitesinin düşmesi bir yana, bu tip baca hattı tıkanmaları beraberinde yangın ve gaz zehirlenmesi gibi yaşamsal öneme sahip riskleri de beraberinde getirir.

Bacanın daralmasıyla gaz tahliyesinin sekteye uğraması, kullanılan yakıtın tamamından istifade edilememesine yani eksik yanama neden olur. Bu durum ısınma maliyetini dramatik bir biçimde arttırmakta, kullanılan kombinin bakımı yapılmış veya sobanın boruları yeni temizlenmiş bile olsa ısınma konforunda azalmaya yol açmaktadır. Gaz birikmesi durumunda asıl endişe edilmesi gerekense ısınma maliyetindeki artış ya da ısınma konforunun günden güne azalması değil, yangın ve gaz sızıntısı gibi ölüme sebebiyet verebilecek risklerdir. Gece saatlerinde bu durumun yaşanması halinde farkına bile varmaksızın ölümcül etkiye sahip karbon monoksit gazının solunması söz konusudur. Her sene kışın gelmesiyle birlikte televizyon ekranlarında, haber sitelerinde ve gazetelerde karşılaştığımız zehirlenme haberlerinden bildiğimiz üzere bu gibi karbon monoksit sızıntıları maalesef tüm ailenin yaşamına mâl olabilmektedir. Riskin bu denli büyük olması, baca temizleme hizmetleri için firmamıza başvurmayı ertelememeniz ve bu işin ihmale gelmeyeceği anlamına gelmektedir. Bacaların temizlenmesinde belli şartnamelere uygun çalışılması ve çok dikkatli olunması gerektiğinden, bu işin profesyoneller tarafından yapılması gerekir.

Baca hattının temizliğinde eski usul denen yöntemler kullanan, telle veya ucuna çuval bağlanan sopalarla bacayı temizlemeye çalışan kişilerin bilgisizce uygulamaları yerine Beşiktaş baca temizleme ekibimizin profesyonel çözümlerini tercih edin. Sorumluluk sahibi olmadığı gibi bilgisiz de olan bu kişilerin baştan savma temizlik işleriyle kurum ve kalıntılar bacanın dibinde birikerek, baca hattını çok daha kısa sürede tıkayabilir. Firmamızsa bacayı temizlemek için yüksek emiş güçlü vakum makinalarından faydalanmakta, bu modern cihazlar sayesinde bacanın iç yüzeyine herhangi bir zarar vermeksizin metrelerce derini bile kolayca temizleyebilmektedir. Üstelik firmamızın uygun baca temizliği fiyatları sayesinde cep yakan harcamalar yapmanıza da gerek kalmaz. Beykoz’un tamamına baca temizliği konusunda güvenilir hizmetlerle servis veren firmamız haftanın tüm günleri çalışmaktadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button