Bayrampaşa Baca Temizleme

Kış soğukları bastırmadan mevsim henüz sonbaharken ev ve işyerinizdeki bacaların temizliği için işin uzmanından yani firmamızın profesyonel ekipleriyle iletişime geçin. Bayrampaşa baca temizleme servisimiz harcamaları düşünmenize gerek bırakmayacak kadar cüzi fiyatlarla ev ve işyerinizin; mutfak, soba, kalorifer ve kombi baca temizliğini yapmaktadır. Bilgisizce yapılması durumunda ciddi sonuçlarla karşılaşılmasına neden olabilecek, zehirlenme ve yangın gibi ölüm riskinin söz konusu olduğu bir uygulama olan baca temizliği konusunda boş yere riske girmeyin. İtfaiye müdürlükleri ve belediyelerin hazırladığı şartnamelere uygun biçimde hizmet veren ve baca temizleme fiyatları konusunda da her bütçeyi düşünen firmamız, kış boyunca hem ekonomik yoldan hem de güvenliğinizi riske atmadan ısınmanızı sağlar.

Kış soğuklarından korunmak için soba yakanlarınsa kullandığı kömür ve odun cinsine bağlı olarak baca hattındaki birikmenin düşündüğünden de daha hızlı olabileceğini unutmaması gerekir. Zira her kömür ve odun cinsinde yanma sonucunda aynı oranda yan ürün açığa çıkmaz. Bazı cins kömürlerin yanmasıyla düşük oranda gaz ve partikül açığa çıkışı söz konusuyken hemen hemen aynı ısı değerine sahip farklı bir kömür veya odun türünde bu miktar kat ve kat fazla olabilir. Dolayısıyla yakılan yakıtın niteliği dahi baca hattından ne kadar gaz ve partikül çıkacağını, çıkışın yoğunluğuna bağlı olarak bacada ne oranda kurum birikmesi olacağında etkilidir. Birkaç ay gibi kısa sürede baca hattındaki yoğun kurum birikmesine bağlı olarak daralan hat, yanma neticesinde açığa çıkan gazın tamamını tahliye edemez hale gelebilir. Bu durumda baca hattında sıkışan gaz büyük bir problemin habercisidir. Ayrıca eksik yanma problemleri de büyük oranda baca hattındaki daralmalardan kaynaklanır. Yakıtın tamamının yakılamaması ve baca hattında gaz birikmesi olması ekonomik ısınmayı imkânsız kılarken her an gaz sızıntısıyla karşılaşılabilir. Bu yan ürün olarak açığa çıkan gazların en tehlikelisi ise karbon monoksittir.

Gece saatlerinde tüten sobadan sızan karbon monoksit gazı maalesef insanların tepki vermesine izin vermeksizin evdeki herkesin yaşamını yitirmesine neden olabilir. Bu tip trajik haberleri her yıl gazete, web sitesi ve televizyon ekranlarından takip eden insanların büyük bölümü ise karbon monoksit sızıntılarında en önemli faktörün baca tıkanıklığı olduğunu bilmiyor. Bacada biriken kurumun hattı daraltması ve bunun üzerine iklim şartlarının sertleşmesiyle oluşan hava akımı, yanan kömür ve odundan çıkan zehirli gazların geri tepmesine yani eve dolmasına yol açabilir. Birkaç nefeste bilinç kaybına ve sonrasında ölüme neden olabilecek karbon monoksit gazı zaten yeterince büyük bir tehlikeyken bacanın tıkanmasıyla ayrıca yangın riskini de gündeme gelir. Tüm bunların dışında mutfak bacalarında yağ birikmesinden oluşan daralma ve tıkanmalarda da, biriken yağ katmanı hemen tutuşabildiği için yangın riski vardır. Tüm bu yaşamı tehdit eden risklerden korunmak ve kış boyunca güvenle ısınmak için Bayrampaşa baca temizleme servisimizle iletişime geçin.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button