Bakırköy Baca Temizleme

Düzenli olarak yapılması gereken bir bakım işlemi olan baca temizliği ihmale gelmez. Bacanın tıkanması durumunda maalesef ölümcül sonuçlarla karşılaşılması söz konusu olduğundan, yangın ve gaz zehirlenmeleri insan hayatına mâl olabileceğinden ister sobayla ister kombi ve kaloriferle ısınıyor olun kışa girmeden önce Bakırköy baca temizleme servisimizle iletişime geçerek bacanızı temizlettirin. Soba, kalorifer ve kombilerin bağlı olduğu hatların yanı sıra mutfak bacaları da düzenli olarak temizlenmeli, yangın riski periyodik tekrarlanan baca temizleme işlemleriyle ortadan kaldırılmalıdır. Bacada biriken partiküller zamanla hatta daralmaya ve bu daralma neticesinde eksik yanmayla gazın tamamının tahliye edilmemesine neden olur. Kış mevsiminin sert iklim şartlarına özellikle rüzgârın etkisiyle dışarı çıkması gereken gaz geri teperek iç mekâna dolabilir. Sızıntı olması durumundaysa karbon monoksit gibi saniyeler içinde bilinç kaybına yol açabilecek kadar tehlikeli gaz yaşam alanına dolmaktadır. Her kış yaşanan trajik olaylarla ilgili haberlerde görüldüğü üzere bu gaz sızıntılarının gece, herkesin uykuda olduğu vakitlerde olması halinde tüm aile yaşamını yitirebilmektedir.

Baca hattının zamanla daralması ve bu birikintilerin düzenli olarak temizlenmesinin zaruri olması, kullanılan yakıt tipinden bağımsız olarak yanma işlemi neticesinde ortaya çıkan bir durumdur. Kullanılan yakıtın tipi ne olursa olsun yanma işlemlerinde yan ürün olarak çeşitli gazlar, partiküller açığa çıkar. Bu partiküllerin dışarı atılmasını sağlayan baca hatlarındaysa ister istemez zamanla birikmeler olur. Mutfaklarda kullanılan davlumbazların bağlı bulunduğu bacalarda dahi kısa sürede yağ tabakaları oluşur ve bu tabakalar ateşle temas ettiğinde hemen alev alarak, geniş alanları kısa sürede etkisi altına alabilen yangınlar çıkmasına yol açabilir. Bunun için baca temizleme hizmeti herkesin gündeminde olmalı, soba veya kombi fark etmeden kullanılan tüm bacalar senelik periyotlar dâhilinde profesyonellere temizlettirilmelidir. Kışa girmeden önce baca temizliğinin yapılmaması durumunda bir yıl önceden baca içinde biriken kurumun üzerine yenileri ekleneceğinden, mevcut katman daha da kalınlaşır ve baca hattı daha fazla daralır. Bu daralma gaz tahliyesinin olması gerektiği gibi yapılmamasına neden olurken hava şartlarının sertleşmesi, kış mevsimi boyunca sert rüzgârların esmesi ile beraber sorun daha da büyür. Yanma işlemiyle açığa çıkan gazların baca içinde kalması ve rüzgârla birlikte içeri sızması halindeyse ucunda ölüm olan bir riskle karşı karşıya kalınır.

Bacaların düzenli temizlenmesiyle yakıt tasarrufu sağlanmakta ve yangın, zehirlenme gibi riskler minimum düzeye indirilmektedir. Düzenli yapıldığında kombi ve sobadan güvenle istifade edilmesini sağlayan bu temizlik işlemi ayrıca davlumbaz bağlı olarak mutfak bacaları için de gereklidir. Yağ birikmesinin bacayı daraltmasını önceleyen mutfak bacası temizliği, yağ katmanları kolay tutuşabildiği için yangın riskinin de ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Firmamız belediye ve itfaiye müdürlüklerinin belirlediği şartnamelere bağlı kalarak baca temizliği yapmakta, bu işlemlerde sizlere güvenilir ve oldukça ekonomik hizmetler sunmaktadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button