Bahçelievler Baca Temizleme

Yakıtın tamamının yakılması ve böylece ısı enerjisinden maksimum oranda faydalanılması için baca temizliğinin düzenli yapılması, baca hattında biriken kurumun eksik yanmaya neden olmasının önlenmesi gerekir. Kış soğuklarından korunmak için ister odun veya kömür isterse doğalgaz kullanılasın, tüm yakıtlarda yanma işlemi sonrasında çeşitli gazlar ve partiküller açığa çıkar. Bu yan ürünlerin tahliye edilmesi esnasında baca hattında birikme olur ki, bu kalıntıların temizlenmemesi halinde daralan baca hattı hem yakıt israfına hem de yangın, zehirleme gibi risklerin artmasına neden olur. Bahçelievler baca temizleme ekibimizse modern cihazlar kullanarak bu soruna uzun vadeli ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Gerekli izinlerin tamamına sahip olan firmamızın profesyonellerden oluşan ekiplerle sunduğu baca temizleme hizmetleri, belediye ve itfaiye müdürlükleri tarafından belirlenen şartnamelere harfiyen uyularak verilmektedir.

Baca hatlarındaki birikme eksik yanmaya neden olurken bu durum ısınma maliyetini sürekli artırır ve bir yandan da ev ve işyerlerindeki ısınma konforunu düşürür. Kullanılan yakıtın tamamının yakılamaması, ısının büyük bölümünün bacadan dışarı çıkması durumunda ısınmak için daha fazla yakıt kullanılmakta ancak bu durum baca hattında daha da fazla birikme oluşturmaktadır. Kısa sürede baca hattında biriken maddeler daraltmaya neden olacağından bu durum bacanın gaz tahliyesi görevini, olması gerektiği gibi yerine getirmemesine yol açar. Bacanın daralmasıyla karşı karşıya kalınan tek problemse maalesef ısınma maliyetinin artması değildir. Baca hattındaki kurum birikmesiyle gaz tahliyesi sekteye uğradığında içeri sızan gaz, birkaç solukla bilinci kapatabilecek kadar zehirli olduğundan ölümcül bir riskle karşılaşılır. Bu riske karşı önlem alma imkânı varken baca temizliğinin önemini ve gerekliliğini göz ardı etmemek gerekir. Özellikle gece saatlerinde, tüm ailenin uykuda olduğu zamanlarda sert hava şartlarıyla tetiklenen gaz sızması maalesef tüm ailenin yaşamının mâl olabilmektedir.

Gaz sızıntılarının ölümcül bir risk olması baca hatlarının düzenli temizlenmesini bir zorunluluğa dönüştürür. Kendisinin ve sevdiklerinin sağlığına, yaşamına değer veren herkesin baca temizliği için belediye ve itfaiye müdürlüklerine bağlanmış olan şartnameler doğrultusunda hizmet veren, eğitimli ve modern cihazlar kullanan ekiplerle çalışan baca temizlemesi firması ile çalışması gerekir. Bu konuda sizlere güvenilir çözümler sunan ve kullandığı donanım kalitesini sürekli geliştiren firmamıza güvenebilir, makul fiyatlı hizmetlerimiz sayesinde bacalarınızı bütçenizi sarsacak harcamalar yapmadan temizlettirebilirsiniz.

Firmamız Bahçelievler’in tamamına hizmet vermekte ve talepleriniz doğrultusunda sizleri günlerce beklememektedir. Eğitimli teknisyenlerin görev aldığı baca temizleme servisimizde çalışan tüm elemanlarımız yaptığı işin öneminin farkında, sorumluluk sahibi profesyonellerdir. Vakum makinalarımız metrelerce derine ulaşarak, çok katlı yapıların baca temizliğinde bile kusursuz sonuç almamıza imkân tanır. Ayrıca kameralı görüntüleme yaptığımız için baca temizliğinin hemen sonrasında tüm hattı inceleyebiliyor ve gerekli yerlere tekrar müdahalede bulunarak, baca hattında kurum kalıntısı bırakılmadığından emin olabiliyoruz.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button