Bağcılar Baca Temizleme

Ülkemizde yapılarda meydana gelen yangınların büyük bölümünün bacalardan kaynaklandığını ve bacak tıkanıklıklarında yaşam alanlarına sızan karbon monoksit gazının ölümcül olduğunu unutmayın, kış öncesinde güvenle ısınmak için Bağcılar baca temizleme servisimize başvurun. Kirlenen baca hattı yakıtın olması gerektiği gibi tamamen yanmasını engeller, eksik yanma yüzünden ısınma verimliliği düşerken yapılan harcama da artar. Kış boyunca ısınma maliyetini düşünmeden ve bundan daha önemlisi insan sağlığını doğrudan tehdit eden zehirleme, yangın gibi riskleri almadan ısınmak için baca temizliği hizmetleri veren firmamıza başvurmanız yeterli. Sertifikalı uygulamalarla ve yeni nesil temizlik donanımlarıyla baca hatlarını kurum, kalıntı bırakmayacak şekilde temizleyen servis ekibimiz kameralı görüntüleme ve vakum cihazlarıyla pratik çözümler sunar. Kısa sürede ve birikinti bırakılmadan tamamlanan baca temizleme işlemi, kışın sonuna dek güvenle ve ekonomik ısınmanızı sağlayacaktır.

Yanma işlemiyle açığa çıkan partiküller baca üzerinden, yanmada yan ürün olarak açığa çıkan gazla beraber baca hattı vasıtasıyla dışarı atılır. Bu tahliye işlemi soba veya kombide; odun, kömür veya doğalgaz kullanılması fark etmeksizin tüm yakıtlarda bir yan ürün tahliyesi olacak şekilde gerçekleşmektedir. Tüm yanma işlemlerinde çeşitli gazlar açığa çıktığından, ısınmak için hangi yakıt tipi kullanıldığına bakmaksızın sobanın ya da kombinin bağlı bulunduğu baca hattının kusursuz gaz tahliyesi yapacak nitelikte olması gerekmektedir. Baca hattının sorunsuz çalışması içinse baca temizliği düzenli yapılmalı, temizlik işlemi esnasında hattın iç yüzeyinde kurum kalıntısı bırakılmamasını sağlayacak ekipmanlardan faydalanılmalıdır. Ayrıca bacanın temizliğini yapacak kişiler gerek bu ekipmanların kullanımı gerekse de temizlik işlemlerine ilişkin yönetmeliklerde belirtilen uygulama yöntemleri konusunda bilgili olmalıdır. Böylece problemsiz ve mevzuatlarda belirtildiği şekilde yapılan baca temizliğiyle hattaki tüm kurum kalıntıları temizlenir, yakıt tasarrufu sağlanmanın ötesinde yangın ve zehirlenme gibi riskler de önlenmiş olur. Firmamız gerekli izinlere sahip olduğundan bünyesinde profesyonel teknisyenlere görev vermekte ve servis ekibimiz kusursuz sonuç alınmasını sağlayan vakum makinaları ve görüntüleme cihazlarıyla çalışmaktadır.

Baca hattının düzenli olarak temizlenmemesi durumunda yanma esnasında açığa çıkan partiküller baca hattında biriktiğinden, zamanla bu birikinti hattı daraltan kalın bir katman oluşturur. Tüm yanma işlemlerinde belli yan ürünler açığa çıktığı ve bu maddelerin tahliyesi esnasında bir miktar baca hattında biriktiğinden, baca hattı en azından senelik aralıklarla ve etkili yöntemlerle temizlenmelidir. Biriken kurum yüzünden gazın tamamen tahliye edilememesi durumunda eksik yanma ısınma maliyetini arttırmakta, yangın riskiyle birlikte karbon monoksit zehirlenmesi gibi ölümcül riskler de artmaktadır. Gece saatlerinde gaz sızması yüzünden bugüne dek pek çok ailenin yaşamını yitirdiğini, çıkan yangınların can ve büyük ölçekli mal kayıplarına neden olduğunu unutmayın. Ertelemeye gelmeyecek bir bakım işlemi olan baca temizliği için sizlere profesyonel hizmetler sunan Bağcılar baca temizleme servisimiz, cazip fiyatlarla sunduğu hizmetlerle bir telefon kadar yakınınızda.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button