Avcılar Baca Temizleme

Soğuklar bastırdığında ekonomik ve güvenle ısınmak için soba borularının temizlenmesi veya kombi, kat kaloriferi sistemlerinin bakımının yaptırılması gibi önlemlerin alınması zaruriyken aynı durum baca hatları için de geçerlidir. Gaz sızıntısı riskine karşı alınması gereken en önemli tedbir olan baca temizliğinin ihmali, maalesef ölümle sonuçlanabilecek tehlikelerle karşı karşıya kalınmasına neden olabilir. Kış mevsimi boyunca bu riske girmeden ve üstelik çok daha ekonomik biçimde ısınmanız için sertifikalı ekiplerle Avcılar baca temizleme hizmetleri veren firmamız, modern donanımlarla çalışıyor ve baca hatlarının temizliğini kısa sürede tamamlıyor. Vakum makinalarından kameralı görüntüleme cihazlarına oldukça geniş bir modern ekipman desteğine sahip olan baca temizliği ekibimiz, bacada kurum ve birikinti bırakmadan tüm hattın temizliğini yapmaktadır. Bu temizlik işleminin ihmal edilmesi durumunda sadece ısınma maliyeti yükletmemekte, gaz sızıntı ve yangın riski de günden güne biraz artmaktadır. Bunun için baca temizliği konusunda gereken önemi gösterin ve riske girmemek adına işin uzmanından, Avcılar baca temizliği servisimizden yardım alın.

Baca hattındaki birikmelerden kaynaklanan eksik yanma, kullanılan yakıt ne kadar verimli ve yüksek ısı enerjisine sahip olursa olsun ısınma verimliliğini düşür. Düşen verim kalorifer veya kombi sistemi sorunsuz çalışıyor bile olsa tasarruflu ısınamamanıza, her ay daha fazla harcamanıza rağmen aydan aya ısınma konforunuzda azalmaya neden olur. Eksik yanma neticesinde yan ürün olarak açığa çıkan gazlarınsa baca hattında birikmemesi, mümkün olan en kısa süre zarfında dışarı tahliye edilmesi gerekir. Baca hattının bu işlevi yerine getirebilmesi içinse mutlaka iç yüzey kurum ve birikintiden arındırılmış olmalıdır.  Bu şekilde kombi veya kaloriferden daha verimli bir biçimde yararlanılabileceği gibi, aynı durum soba kullanıcıları için de geçerlidir. Sobada yakılan odun veya kömürün tamamının yanması ve açığa çıkan ısıdan azami verimlilikle faydalanmak için eksik yanma olmaması ve açığa çıkan gazın tamamının boru hattı aracılığıyla dışarı atılması gerekir.

Soba kullanıcılarına ekonomik ve oldukça konforlu ısınma imkânı sunarken baca hattının tıkanması durumunda karşı karşıya kalınan risk çok büyüktür ve bu riskin önlenmesi için baca temizliğinin mutlaka işin uzmanı tarafından yapılması gerekir. Olmadık kimyasal maddeleri bacaya döken, çuvalla ve elindeki sopayla baca hattındaki kurumları temizlemeye çalışan bilgisiz kişilerin bu temizlik işini yapması durumundaysa büyük risk alınır. Kurumun daha derine yerleşmesi ve hattın daha fazla daralmasına neden olabilecek bu tip hatalı uygulamalar yerine firmamızın profesyonel çözümlerine başvurun. Kaçak olarak hizmet veren kişilerin insan yaşamını tehdit eden hizmetlerinin ucuz olduğu düşünülse de aslında baca temizleme fiyatları konusunda çok makul seçenekler sunan firmamızla iletişime geçen herkes, bu bilgisiz kişilerin verdiği kaçak hizmetlere ihtiyacının olmadığını anlayacaktır. Avcılar baca temizleme ekibimizin sunduğu güvenilir hizmetler ve fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi için telefon açmanız yeterli olacaktır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button