Ataşehir Baca Temizleme

Kış mevsimi boyunca ekonomik ısınmak için kombi ve kaloriferlerin bakımını yaptırmak ne kadar gerekliyse bu sistemlerin bağlı bulunduğu baca sistemlerinin temizliği de hem tasarruflu kullanım hem de güvenlik açısından aynı öneme sahiptir. Ataşehir baca temizleme servisimiz deneyimli ekiplerle çalışarak sizlere ekonomik ve güvenle tercih edebileceğiniz hizmetler sunmakta, kameralı görüntüleme ve vakumla temizlik yapan cihazlar sayesinde pratik bir biçimde tüm baca hatlarının temizliğini yapmaktadır. Kış ayları yaklaşırken soğuğa ve ağır iklim şartlarına karşı tedbir alırken bacaların temizliğini unutmayın, ekonomik ısınmanın yanı sıra risk almamak için de servis ekibimize başvurun. Belediye ve itfaiye müdürlüklerinden gerekli izinlere sahip olarak baca temizliği hizmetleri veren firmamız, yüksek harcamalar yapmanıza gerek bırakmadan bacanızı kış boyunca ekonomik ve güvenle ısınmanızı sağlayacak biçimde temizler. Bu temizlik işleminin, mutfak bacaklarından soba ve kombilerin bağlı bulunduğu tüm baca hatlarına kadar senelik periyotlarla tekrarlanması gereken bir bakım işlemi olduğunu unutmayın.
Baca hatlarında biriken kurum ve yanmayla açığa çıkan diğer yan ürünlerin birikmesi, zamanla baca hattının içinde birikir. Yanma işleminin doğal sonucu olarak açığa çıkan madde ve gazların hızla dışarı atılması gerekirken kullanılan yakıt ne olursa olsun baca hattında zamanla bir miktar birikme olacaktır. Biriken bu zehirli maddelerin düzenli olarak ve tamamen temizlenmemesi durumundaysa iç yüzeyde daralma olacağından, bu durum baca hattının gaz tahliyesini sekteye uğratır. Kış gelmeden önce baca temizleme firması olarak hizmet veren servis ekibimizden yardım alarak, bu birikmenin gaz sızıntılarına dönüşmemesini sağlayabilir. Soba kullanıcılarının borularını her ay temizlemesi gerektiği gibi bu boruların bağlandığı, odun ve kömür yakılmasıyla açığa çıkan gaz ve partikülleri dışarı atmayı sağlayan baca hattını da her yıl ve tercihen kış öncesinde temizlettirmesi gerekir. bacanın tıkanması veya birikme yüzünden daralması durumunda kış mevsiminin sert iklim şartlarına, rüzgârın sert estiği gecelerde sobadaki yanma neticesinde açığa çıkan zehirli gazlar içeri dolabilir. Gazların dışarı tahliye edilmek yerine içeri sızması durumunda karbon monoksit zehirlenmesi riski gündeme gelir ki, karbon monoksit gazı birkaç nefeste kişiyi bayıltarak yaşamına mâl olabileceğinden bu riske asla girilmemelidir. Bu ölümcül riskin ortadan kaldırılmasını ve daha ekonomik ısınmanızı sağlayan baca temizleme hizmetleri veriyor ve sertifikalı ekiplerle güvenilir uygulamalara imza atıyoruz.
Baca hattının temizlenmemesi durumunda sadece kombi ve soba sahipleri tehlikeyle karşı karşıya kalmaz. Mutfak bacaları da yemek buharının tahliye edilmesi için kullanılan davlumbazlar yüzünden bu risk ölçeğine dâhildir. Davlumbazın dışarı attığı buharın içindeki yağ ve diğer maddeler mutfak bacasında birikme yaparak daralmalara neden olabilir. Yağ tutuştuğunda hemen yanmaya başlayacağından yangın riskinin ortadan kaldırılması için mutfak bacaları da düzenli olarak temizlenmelidir. Firmamız mutfak, soba ve kombi bacalarının tamamını modern ekipmanlarla ve yönetmelikle uygun olarak temizlemekte, tüm bu profesyonel hizmetleriyse çok makul fiyatlarla vermektedir.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button