Arnavutköy Baca Temizleme

Her yıl kış öncesinde bacalarınızın temizliğini, uzman servis ekibimize yaptırarak kış boyunca tasarruflu ve güvenilir bir şekilde ısınmayı garantileyebilirsiniz. Arnavutköy baca temizleme servisimiz modern cihazlar kullanarak soba, kat kaloriferi ve kombi bacalarını kısa sürede temizlemekte ve ayrıca mutfak bacalarının temizliğini de aynı pratiklik ve profesyonellikle yapmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazları ve vakumlu temizlik yapan ekipmanlarla gerçekleştirilen baca temizliği işlemlerinde kaçak çalışan kişilere başvurmayın, bu kişilerin bilgisizce yaptığı işler yüzünden kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atmayın. Profesyonellik gerektiren bir uğraş olan baca temizliği belediye ve itfaiye müdürlüklerinden gerekli izinleri almış, mevzuatlarda belirtilen yükümlülükler kapsamında hizmet veren firmalar tarafından yapılmalıdır. Baca hattının tamamen kurum, yağ ve birikintilerden arındırılmaması durumunda hattaki daralma gaz sızıntılarına ve zehirlenmelere neden olabilir. Bu gibi problemlerin yanı sıra eksik yanma sebebiyle ısınma kalitesinde düşüş yaşanabilir ve bu durum da ısınma maliyetinin her ay biraz daha artmasına neden olur.

Bacaların temizlenmesinde kullanılan ekipmanlar sayesinde artık eski usul olarak adlandırılan, çalışanların saatlerini alan ve üstelik tüm bu zahmetli uğraşa karşın istenen sonucun da elde edilemediği yöntemlerle zaman kaybetmeye gerek kalmıyor. Tasarruflu ısınma açısından da zaruri olan bu işlem sayesinde tahliye sekteye uğramadan yapılır, gaz birikmesi yüzünden eksik yanma oluşmayacağından kullanılan yakıtın tamamından ısı enerjisi olarak faydalanılır. Ekonomik ısınmak için kat kaloriferi ve kombilerin düzenli bakım görmesi, bu sistemlerde ısı dağıtım elemanı olarak görev yapan peteklerin içinin temizlenmesi gerektiği gibi bağlı bulundukları baca hattı da senelik aralıklarla temizlenmelidir. Temizlik işlemiyle birlikte yanma işlemiyle açığa çıkan gaz ve partiküllerin, baca hattı içinde birikmesi ve hattın daralmasına yol açması önlenir. Baca hattındaki yabancı maddelerin birikmesi ve hattın daralması hava akımının değişerek, yanma sonucu açığa çıkan gazların tahliyesini güçleştirir. Sobalı evlerde bu problemin ortaya çıkması durumunda gaz sızıntısı yaşanabilir, baca hattında biriken kurum ve diğer yanıcı maddeler alev alarak yangın çıkmasına neden olabilir.

Soba veya kombi kullanımı fark etmeden ısınmak için kullanılan tüm yakıt tiplerinde, bu ister doğalgaz isterse de odun veya kömür olsun yanmayla birlikte yan ürün olarak bazı maddeler açığa çıkar. Açığa çıkan bu maddeler küçük partiküller olarak gazla birlikte bacadan dışarıya atılırken bir kısmı ister istemez baca hattı içinde tutunur ve birikme yapar. Bu birikmeler önceleri milimetre kalınlığında katmanlar oluşturduğundan büyük sorun teşkil etmiyor gibi görünse de, zamanla kalınlaşan tabaka güzünden gaz çıkışı sekteye uğrayabilir. Hava şartlarının sertleşmesiyle birlikte yanmayla açığa çıkan gazlar dışarı değil, içeri verilebilir. Bu gibi durumlarda karbon monoksit zehirlenmesi gibi ölümcül riskler gündeme geldiğinden baca temizleme firmaları ile kış öncesinde iletişime geçilmelidir. Firmamız profesyonel ekiplerle ve her bütçeyi düşünerek, çok makul fiyatlarla Arnavutköy’ün tamamına 7/24 hizmet vermektedir.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button