Baca Temizliği

Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Özellikle kışın evlerimizin sıcaklığının sağlanması konusu büyük öneme sahiptir. Evlerimizin sıcaklığını sağlayabilmek için en önemli bileşenlerden birisi kombilerimiz diğeri ise bacalarımızdır. Bu noktada düzenli olarak baca temizliği yaptırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Günümüzde gerek sobalı evlerde gerekse de kombili evlerde bacaların temizliği hem evlerimizin sıcaklığını efektif şekilde sağlayabilmek hem de sağlıklı bir ortamda yaşayabilmek için önemlidir. Bacalar karbondioksit gazının düzgün bir şekilde dışarı atılmasını sağlarlar. Baca temizliği işlemini düzeni şekilde yaptırmanız gerek sizin gerekse de çocuklarınızın sağlıklı bir hayat sürmesi için de kritik bir öneme sahiptir diyebiliriz.

Öncelikle bu işlemin kolay bir işlem olmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle işlemin profesyonel kişiler tarafında uygulanmasında fayda vardır. Aksi takdirde bacanızda artıkların kalması, bacanızın beklendiği gibi kaliteli şekilde temizlenememesine yol açacak ve bu durumda da bacanız yine kısa sürede kirli bir hale gelerek, sağlığınız tehdit edecektir. Bu noktada ilk dikkat etmeniz gereken söz konusu temizlik personellerinin itfaiyeden veya belediyeden sertifikalara sahip olmasıdır.

Her ne kadar sertifika sahibi olmayan kişiler bu işlemi daha ucuza da uygulasalar, bu seçenek sağlığınızın için daha tehlikeli bir seçenektir diyebiliriz. Baca temizliği için seçtiğiniz firmanın personellerinin gerekli cihazlara sahip bir şekilde temizlik işlemi için gelmeleri gerekir. Yine aksi takdirde temizlik işlemi eksik kalabilir. Bu da gerek maddi açıdan gerekse de sağlık açısından size olumsuz şekilde yansır. Bacaların temizliğinde bacanın boyutu öneme sahiptir. Bacanın boyutuna ve tipine göre baca temizliğinde vakum cihazlarının kullanılması söz konusudur.

Baca temizliğinde profesyonel aletlerin kullanılması gerekir. Bu işlem için sağdan soldan alınmış eşyaları kullanmayı tercih eden kişilerle çalışmamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle bu işlem için çuval kullanılması sakıncalıdır. Bu tipte eşyaların bacaya sıkışması ve işlemin gereksiz yere uzaması gibi riskler vardır. Bacaların tipleri evlerin tiplerine göre değişim gösterirler. Bazı bölümleri dar bazı bölümleri geniş olabilir. Bu noktada evin ve bacanın mimarisi hakkında kısa sürede fikir sahibi olabilecek tecrübeli personelleri tercih edebilirsiniz. Profesyonel bir firma ile çalışmayı tercih etmeniz halinde bu konularda endişe duymanıza gerek kalmaz.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button