Apartmanlarınızın Temizliği Demek Evinizin Temizliği Demektir

İnsanlar sabahları kalkınca sadece gözlerini değil tüm yüzünü yıkarlar. Çünkü sadece gözleri yıkamak temiz bir yüze sahip olmanızı sağlamaz. Aynı şekilde apartman temizliği de böyledir. Evinizin içi ne kadar temiz olursa olsun dışının pis olması sizin için olumsuz bir durumdur. Bu tür durumları yaşamamak için site ve apartman yöneticileri işinde uzman temizlik şirketleri ile anlaşma yapmalıdırlar. Fakat bu tarz şirketler içinde en iyisine karar vermek için de bazı ön bilgilere sahip olmak gerekir.

 

Temizlik Şirketlerinde Aranan Özellikler

 

Tüm dairelerin açılan kapısı olan koridorlar özenle temizlenmez ise en çok kullanılan bu mekanlardan mikroplar hiç gitmez. Bu yüzden anlaşılan şirketin koridor ve merdiven temizliği konusunda detaylara ne kadar önem verdigine bakılmalıdır. Bunu anlamak için ise temizlik görevlerinin daha önceden yapmış oldukları işlere bakılabilir.

 

Merdiven temizliğinde en önemli detay ise korkuluklardır. Gün içinde mikroplara en açık organ ellerdir. Merdiven korkulukları da apartmanın tüm tozunun tutunduğu bölgelerdir. Bu bölgelere temas eden eller bütün mikrobu alabilir. Bu sebeple yapılacak temizlikte en dikkat edilecek yerdir korkuluklar.

 

Özel antibakteriyel ürünler kullanılarak silinmesi gerekir. Hatta merdivenler temizlendikten sonra korkuluklara geçilmelidir. Çünkü merdivenlerin temizliği esnasında havaya kalkan tozlar korkuluklara yapışır. En son silinir ise bu tozlar alınmış olur. Aynı şekilde apartmanda tozu alınacak başka bölme varsa da sona bırakılmalıdır.

 

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır

 

Öncelikle site temizliği için anlaştığınız firma çalışanları söylenen tarih ve saatlerde işinin başına gelmelidir. Merdivenler süpürülüp silindikten sonra ise korkulukların temizliğine geçilmelidir. Burada daha önce bahsedildiği gibi detaylara dikkat edilmelidir. Daha sonra ortak kullanım alanlarının temizliği yapılmalıdır. Özellikle asansörler güzelce havalandırılmalı ve varsa halısı süpürülmelidir.

 

Asansör camları ve düğmeleri de özel deterjanlar ile silinmesi gerekir. Çünkü camlar en çok kirlenen yerleridir ve ve yapılan temizliği gösteren de asansörün camlarıdır. Site içinde bulunan park ve kamelya gibi alanlar da oradaki bitkilere ve eşyalara zarar verilmeden temizlenmelidir. Temiz bir ortam orada yaşayan insanları da mutlu eder. Temiz olan bir site de kimse ortalığı batırmak istemez.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button