Temizlik sadece kendimizin veya evlerimizin değil aynı zamanda oturduğumuz apartmanın ve sitenin içerisinde de yapılması gereken bir iştir. Apartmanlarımızın ve sitelerimizin de belirli aralıklarla temizlenmesi hem kendimize hem çevremize verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda uyulması gereken en önemli kural ise temizliğin tamamen profesyonel ekipler tarafından yapılmasıdır.

 

Neden Apartmanlarımızı Temizletmeliyiz?

 

Ortak kullanım alanlarına giren apartmanlar sürekli olarak tüm kişiler tarafından kullanıldığından dolayı ve kişilerin kendi evleri gibi temizlemeleri mümkün olmadığından çok daha fazla kirlenirler. Yerlere atılan çöplerden yağışlı havalarda çamur olmasına, sürekli tozlanmasından küçük böceklerin yaptığı pisliklere kadar hepsi apartmanlarda bulunmaktadır. Bunlar hâlihazırda evlerin kapılarından da girebildiğinden dolayı evlerinde kirlenmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı apartman temizliği sık şekilde yapılmalıdır.

 

Neden Site Temizliği

 

Siteler bulundukları çevrede en çok yeşil alan düzenleriyle ve bunların temizlikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda çocuklarında en büyük oyun olanı olan site temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır. Yerlerde oluşan çöp ve benzeri atıklar hastalıklarında yayılmasına neden olacağından ayrıca özen gösterilmesi önemlidir. Temiz bir çevrede yaşamanın verdiği mutluluk ise site temizliğinin psikolojik boyutu olarak karşımıza çıkar.

 

Temizlik En Doğru Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde temizlik çok daha önemli bir hal aldığından bu sektörde hizmet veren firmaların sayısı artmıştır. Nitekim çalışma temposu içerisinde sürekli olarak bunu yapmak zor olacağı için bunu profesyonel olarak hizmet alımı ile yapmak en doğru yol olacaktır. Merdiven temizliği, apartman temizliği ve site temizliği gibi büyük çaplı temizlikler hem zaman alacağından hem de büyük uğraşı gerektirdiği için herkes tarafından yapılamamaktadır.

 

Bu hizmetleri veren firmalar apartman boşluklarındaki sayaçlardan posta kutusu ve kapılara yapıştırılan reklam ve ilanlara, apartman camlarından merdiven korkuluklarına ve yangın dolaplarına kadar bütün alanları ve teçhizatları itinalı olarak temizlemektedir. Profesyonel ekip sayesinden birden fazla çalışanın aynı anda temizliğe başlaması ile çok uzun sürecek olan bu temizlik daha kısa sürede ve daha efektif olarak yapılabilmektedir. Sirkülasyon çok fazla olduğu için temizliğin kısa sürede bitirilip kurumaya bırakılması da bu noktada önemlidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button