Temizlik, geçmişten günümüze dek tarihi süreç içerisinde insanlık için en önemli kavramlardan biri olmuştur. Temizlik denilince özellikle aklımıza atalarımızın söylediği ”Temizlik imandan gelir.” cümlesi gelmektedir. Temizlik, insanın içinden gelen ve olmazsa olmaz denilebilecek bir tutumdur ve davranışa dönüşmesi noktasında çok önemli sayılmaktadır. Bu bağlamda, kişisel temizlik kadar ev temizliği, bahçe temizliği, apartman temizliği de günlük temizliğin önemli bir parçası haline gelmiştir.

 

Apartman temizliği kapsamında da, genel anlamda binalarda görülen haşere sorunlarını kara böcek, hamam böceği, kalorifer böceği, kene gibi böcek türleri olarak saymak mümkündür. Hayatımızın önemli sayılacak bir zaman dilimini geçirdiğimiz, yaşam alanlarımızın bulunduğu binalar sağlığımız açısından ciddi önem arz eder ve de ilaçlama yapılmadığı takdirde sorunlar katlanarak artar. Yani, bu bağlamda değerlendirecek olursak apartman temizliğinin ne denli önemli olduğunu gözler önüne sermiş oluruz.

 

Merdiven Temizliği

 

Gündelik hayatta, sıklıkla kullandığımız merdivenler aslında temizlik bağlamında değerlendirildiğinde önemli sayılacak düzeyde risk faktörleri barındırır. Her gün, belki de sayısını bilmediğimiz kadar çok insan tarafından kullanılan merdivenler mikroplar açısından taşıyıcıdır diyebiliriz.

 

Bu kapsamda, merdiven temizliği ve belli periyotlarda ilaçlanması da çok önemlidir. Merdiven korkuluklarının ayrıntılı silinmesi, Paspas temizliği gibi önemli detaylar merdiven ve bina temizliğinin önemli detayları arasında gösterilebilir. Bu bağlamda ekonomik ve de profesyonel bir yaklaşımda bulunacak olunursa apartman, site, iş merkezi gibi insan çevresinin çok olduğu ortak kullanım alanlarının temizliğini bu anlamda uzmanlaşmış ve kaliteli şirketlere yaptırmak çok akıllıca olacaktır.

 

Site Temizliği

 

Diğer temizlik türleri gibi, genelci bir bakış açısıyla yaklaşacak olursak sitenin de profesyonel ekiplerce temizlenmesi yerinde olacaktır. Yani, site temizliği yaptırmak apartman ve merdiven temizliğini de kapsayan bir temizlik türüdür ve diğer alanlar kadar önemlidir. Haşere ve bakterilerden uzak, sağlıklı ve mutlu evler için bu denli yapılacak bir temizlik ve ilaçlama son derece yararlı olacaktır.

 

Bunların haricinde sayılacak olunursa; bu şekilde hizmet veren şirketlerin ayrıca Baca temizlik kontrol ve raporlandırılması, Su deposu temizliği, otel ilaçlama, depo ilaçlama, fabrika ilaçlama, alışveriş merkezi ilaçlama, pastane, cafe ve fırın ilaçlama, işyeri ilaçlama gibi farklı hizmetleri de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button