Apartmanlar günlük hayatta büyük şehirler başta olmak üzere diğer kentlerde de en çok kullanılan yaşam alanları olarak bilinmektedir. İşte bu eksende apartman temizliğinin nasıl olması gerektiği konusuna değindiğimiz zaman, basit gibi görünün apartmanlarda aslında çok dikkat edilmesi gereken hususların olduğu görülmektedir.

 

Öncelikli olarak apartman temizliği yapacak olan kurum apartman temizliğinde en kaliteli ve mikroorganizmaları yok etme özelliğine sahip olan hijyenik malzemeler kullanmalıdır. Bunun dışında diğer bir husus ise apartman ve site temizliği yapacak olan kurumun her açıdan en ince detayların temizliğini dikkatten kaçmayacak biçimde apartmanın her bölgesine ulaşabilen temizlik malzemeleri kullanmaları gerekmektedir.

 

HİJYENİK APARTMAN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

 

Hayatımızın her alanında varlık gösteren mikroorganizmalardan kurtulmak ve sağlığımıza zarar vermelerini engellemek en iyi biçimde yaşam alanlarımızın temiz tutulmasına ve hijyenik kurallar ekseninde kalıcı temizlik yapılması ile en aza indirgenebilmektedir. Yapılacak olan apartman temizliği apartmanın iç fiziki yapısı içinde bulunan koridor, ortak alan kullanım bölümleri ve merdiven temizliği ile sınırlı kalmamalıdır.

 

Nitekim yapılacak olan her türlü hijyenik temizlikte bu alanların dışında varsa bodrum, kazan dairesi, kapı çerçeve ve pervazları, dam gibi alanların dışında apartmanın dışında bulunan bina etrafı ve bahçe temizliğinin de yapılması gerekmektedir. Yapılan bu temizliğin tamamında profesyonel temizlik elemanlarının çalıştırılması önemli olmak ile beraber, temizlikte sabırlı olan çalışanlar hizmetin sunulması her açıdan temizlik işlemlerinin verildiği kurumdan memnuniyet duyulmasını da beraberinde getirecektir.

 

APARTMAN TEMİZLİĞİ HANGİ ARALIKLAR İLE YAPILMALIDIR?

 

Apartmanlar günümüzde sürekli olarak giriş ve çıkış yaptığımız yaşam alanlarımızdır. Bu eksende incelediğimiz zaman sürekli olarak girip çıktığımız bu alanların daha kalıcı ve temiz bir şekilde temizlenmesi için ne kadar sık aralıklar ile yıkama ve köklü temizlik yapılırsa daha iyi olur. Lakin ortalama bir hafta içerisinde iki defa köklü temizlik ile hijyenik deterjanlar ve en dip kısımlara dahi ulaşabilen malzemeler ile yapılan temizlik ile daha hijyenik bir apartman ortamının sağlanması mümkün olmaktadır.

 

Tabi bu duruma günlük olarak yapılması zorunlu olan temizlik de dahil olmaktadır. Nitekim köklü yıkama ve su basma işlemi haftada iki defa normal olarak temizliğin hat safhaya ulaşmasında etkili olmakla beraber çekpas veya mob adı verilen aletler ile günlük olarak yapılan temizlik apartmanın daha güvenli ve sağlıklı yaşam alanı olmasını sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button