Apartmanlar ve siteler, insanların toplu olarak yaşamlarını sürdürdükleri, ortak kullanım alanlarıdır. İnsanların, ortak yaşam alanlarının, sağlık açısından da temiz ve hijyenik olması gerekir. Bunun için apartman ve sitelerin temizliklerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

 

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır ?

 

Ortak yerlerin en büyük sorunu temizlik sorunudur. Bina içerisine haşere ve zararlı kemirgenlerin girmesini önlemek için, hem temizliklerinin düzenli yapılması, hem de belirli aralıklarla ilaçlama işlerinin yapılması gerekmektedir. Apartman temizliği basit gibi görünse de, temizliklerinin detaylı yapılması gerekir. Merdiven temizliğinin yanında posta kutuları, asansör içi, apartman önü ve otoparkın temiz tutulması gerekmektedir.

 

Haşereler, logarda ve kanalizasyonlarda yaşar. Bir yolunu bulup, önce apartmanlara sonra dairelerin içlerine kadar, lavabo delikleri gibi nemli ortamlardan içeri girebilirler. Bunu önlemek için apartmanların temizliğinin ve ilaçlama işlerinin düzenli yapılması gerekir. Tek bir kırıntı bile haşereleri bina içine çekeceğinden, özellikle merdiven gibi sık kullanılan yerlerin, temizliğinin daha özenli yapılması önemlidir.

 

Merdiven ve Asansör Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Merdiven temizliği yapılırken daha özenli yapılmalıdır. Merdivenler, bina içinde yaşayanların en çok kullandığı alanlardır. Merdiven temizliği denince akla sadece merdivenlerin temizliği gelmemelidir. Merdiven boşlukları arasındaki camlar, kapılar, merdiven altları, asansör içi ve asansör dış kapılarının da temizliği gelmektedir. Her açıdan tedbirli olmakta yarar vardır. Merdiven temizliği ve ilaçlama işleri düzenli olarak yapılmalıdır. Merdivenler, önce biraz ıslatılıp süpürülmelidir.

 

Daha sonra en çok kirin oluştuğu yer olan tırabzanlar özenle temizlenmelidir. Bunlar mikrobu en çok barındıran alanlardır. Temizlik deterjanı kaliteli ve güzel kokulu olmalı, temizlik suyu düzenli olarak değiştirilmelidir. Merdivenlerde her noktaya dikkat edilmeli, yiyecek kırıntısı kalmamalıdır. Asansörler de iç temizlik yapılmalı, güzel parfüm sıkılmalı ve dış kapısı da dikkatli temizlenmelidir. Merdivenler, önce süpürülmeli sonra bez ya da paspas yardımı ile silinmelidir. Eğer yıkama yapılmışsa, fazla su çekilerek, yaşayanların merdivenden kaymaları engellenmelidir.

 

Sitelerin Temizliklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Siteler, birden çok apartmanın bulunduğu ve daha fazla kişilerin yaşadığı mekanlardır. Site temizliği yapılırken daha çok ayrıntılı temizlik gerekir. Sadece binaların içi değil, ortak kullanımdaki yeşil alanlarda da düzenli olarak bakım ve ilaçlama işi yapılmalıdır. Otoparklar, süs havuzları, yüzme havuzları, ortak gezi alanları ve oyun parklarının temizliği ve ilaçlama işlerinin düzenli yapılması gerekir. Her türlü ilaçlama işi için profesyonellerden yardım almak daha yararlı olacaktır. Bu sebeple firmamız ile irtibata geçip, ilaçlama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button