Toplu halde yaşanılan yerlerin temizliği de en az kendi evlerimizin temizliği kadar önemlidir. Temiz bir ortamda bulunmak sağlıklı bir yaşamın da ilk kurallarındandır. Özellikle apartman ve hatta sitelerin temizliği yaşayan tüm bireylerin sağlığı ile ilgilidir. Bu nedenle düzenli ve detaylı bir şekilde yapılacak olan temizlikler üstünkörü yapılacak olan temizliklerden çok daha verimli sonuçlar vermektedir. Merdiven temizliği, apartman temizliği ve site temizliği asla göz ardı edilmemesi gereken konulardır. Bu mekanların temizliği için gerekli olan hizmetler doğru yerlerden alınarak daha basit ve çabuk bir şekilde çözümlenmesi sağlanabilir.

 

Apartman Temizliği Nasıl Olmalıdır?

 

Evlerin içi, temiz ve titiz ev sahipleri tarafından hakkıyla temizlenirken bir adım dışarısının kirli olması dışarıda bulunan çer çöpün de eve taşınması anlamına gelir Bu nedenle apartman temizliği oldukça detaylı ve özenli bir şekilde yapılmalıdır.

 

Daire kapılarının dış taraflarının silinmesi, merdiven korkularının tozlarının alınması ve temizliği, posta kutularının, elektrik – doğalgaz ve su sayaçlarının tozlarının alınması, varsa apartman içindeki dolapların detaylı bir şekilde temizlenmesi ve apartmanda yer alan camların temizlenmesini kapsayan detaylı bir temizlik karar verilen periyodik aralıklarla yapılmalıdır. Ayrıca apartman içinde oluşmuş ya da oluşmakta olan örümcek ağlarına müsaade edilmemesi ve temizlenmesi de oldukça önemlidir.

 

Merdiven Temizliği Neden Önemlidir?

 

Topluca yaşanmakta olan apartmanlarda merdiven temizliği ayrı bir öneme sahiptir. Bunun sebepleri arasında sürekli kullanılıyor olması, inip çıkarken her seferinde merdiven korkuluklarına elimizin değiyor olması gibi sebepleri koyabiliriz. Bu nedenlerle özellikle merdivenlerin detaylı bir şekilde temizlenmesi her hafta en az bir kez yapılmalıdır.

 

Site Temizliği Nasıl Olmalıdır?

 

Siteler belki de yüzlerce farklı insanın bir arada yaşadığı mekanlardır. Siteler, ortak yaşam alanları sunarken aynı zamanda de göze hoş gelecek peyzaj düzenlemelerine yer verirler. Ancak söz konusu bu yeşil alanlara hakkıyla ve özenle bakılmaması istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Site içindeki alanın detaylı olarak temizlenmesi, yeşilliklerin bakımı, çimlerin kesilmesi ve bahçe budama gibi hizmetlerimiz de site temizliği içinde yer almaktadır. Ayrıca her temizlik gününde mıntıka temizliğinin yapılması da hizmetlerimiz arasındadır.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button